O mnie

Nazywam się Rafał E. Jodłowski, zajmuję się tworzeniem / programowaniem serwisów i stron WWW, projektowaniem graficznym, kreowaniem identyfikacji wizualnej oraz webdesignem.

Swoją pasję i przygodę z informatyką rozpocząłem w połowie lat 90 ubiegłego wieku. Trochę przypadkowo, gdy przyjaciel  (dla którego moja estyma jest bezgraniczna), przyniósł mi w kartonie kilka zielonych płytek, czarnych kostek i jakiś wentylatorek w blaszanej obudowie, i zapewnił, że da się z tego zrobić komputer. Wyszła porządna, jak na tamte czasy maszyna!

Początkowe zauroczenie programowaniem w QBasic, dzięki spotkanym po drodze ludziom, przerodziło się w fascynację Linuksem. Z pasją konfigurowałem stacje robocze i serwery plików, a wszystkie rozwiązania opierałem o systemy operacyjne z rodziny Linuksów. Zacząłem tworzyć małe sieci komputerowe z wykorzystaniem różnych protokołów i systemów operacyjnych. Uwielbienie dla Linuksa, a szczególnie Debiana, jako systemu operacyjnego (ale również sposobu myślenia), jest stałe i trwa do dzisiaj. Na co dzień używam wyłącznie wolnego oprogramowania.

Tworzenie stron internetowych rozpocząłem w roku 2003. Zaczynałem od prostych stron www opartych na HTML’u. Później, zgodnie z „nurtem nowoczesności” pierwszej dekady XXI wieku, programowałem serwisy oparte o systemy zarządzania treścią. Jak wszyscy w tamtym okresie zmagałem się z CMSem WordPress, nieco później CMSami z rodziny Mambo/Joomla!.

W roku 2008, znajomych z branży webmasteringu podrzucił mi namiary na Content Management Framework SilveStripe. Nowozelandzki system znacznie ułatwiający tworzenie aplikacji webowych zintegrowanych z CMSem. Jedyny znany mi CMS, który nie ogranicza twórcy, wspomaga jego działania i poprawia kreatywność. A przy okazji jest stabilny i bezpieczny.
Od 2009 roku wszystkie większe serwisy, które wykonuje, oparte są o framework CMS SilverStripe.

unka, to zbiór doświadczeń

Od kilkunastu lat, jako freelancer oraz etatowy pracownik, zdobywam doświadczenie w dziedzinie kreacji oraz budowaniu marki. Współpracowałem i nadal współpracuję z kilkoma dużymi studiami interaktywnymi oraz firmami zajmującymi się pozycjonowaniem w Internecie.
W roku 2018 założyłem własną działalność gospodarczą pod nazwą unka.

Na co dzień mieszkam i pracuję w Poznaniu. Jednak, jak wiadomo, Internet nie zna granic, dlatego z powodzeniem wykonuje pracę i współdziałam z ludźmi z całego Świata.

 Chcesz zlecić mi pracę lub o coś zapytać ? Napisz, chętnie odpowiem.

moje DNA